Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

UzmanYazar Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 📨

Uzmanazar | kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Yazılım WhatsApp Ürün Katalogları Ayağınıza Geldi: WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi Nasıl Kullanılır? [Video]

Uzman Yazar

Yönetici
Administrator
Katılım
7 Mart 2021
Mesajlar
103
Tepki Puanı
95
Puanı
13
Yaş
45
Konum
Turkey
Web
uzmanyazar.net
Eğitim
Lise
İlgi Alanı
Java
Cinsiyet
Takım
lIr3ry
Medeni
DisPVx
WhatsApp, hem işletmeler hem de kullanıcılar için bilgilendirici bir video yayınlayarak alışveriş düğmesinin nasıl kullanıldığını gösterdi. Bu özellik sayesinde işletmeler ürünlerini WhatsApp üzerinden de sergileyip satabiliyorlar.

Son dönemde YouTube kanalını etkili bir şekilde kullanmaya özen gösteren dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kısa süre önce resmi YouTube kanalı üzerinden “WhatsApp Business’ta alışveriş düğmesi nasıl kullanılır” başlıklı yeni bir video daha yayınladı.
Açıklama kısmında “Alışveriş düğmesinin, müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinize ulaşmalarını nasıl kolaylaştırdığını öğrenin. Bu hizmetin henüz size sunulmuyor olabileceğini lütfen unutmayın” ifadelerine yer veren WhatsApp, videonun içeriğinde WhatsApp Business kullanıcılarının uygulama sayesinde müşterilerine nasıl daha iyi hizmet verebileceğinden bahsediyor.
whatsapp business

İşletmelerin, WhatsApp Business kullanarak doğrudan ürün kataloglarını müşterilerine sunabileceğini hatırlatan WhatsApp, videonun devamında sohbet penceresinin hemen üzerinde bulunan alışveriş düğmesine dokunarak ulaşabileceğiniz ürün kataloglarının detaylarına yer veriyor.

İşletmeler, WhatsApp Business aracılığı ile oluşturacakları ürün kataloglarında yalnızca ürünlerinin isimlerine ya da resimlerine değil, tıpkı bir alışveriş sitesi gibi fiyatlarına ve açıklamalarına da yer verebiliyor. Bu sayede tüketiciler, ürünleri inceleyip doğrudan WhatsApp üzerinden işletme ile iletişime geçebiliyorlar.

WhatsApp Business'ın alışveriş düğmesinin kullanımını gösteren video​


 

Konuyu Okuyan Kullanıcılar

Uzman Yazar Reklam Alani

Skype

Uzman Yazar Destek

StarTR

İnteraktif Siteler

Uzman Yazar

Resmi İnstagram Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Youtube Kanalı

Uzman Yazar

Resmi Facebook Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Twitter Sayfası

Google

Uzman Yazar Archive

Uzman Yazar

WhatsApp Destek Hattı