Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

UzmanYazar Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 📨

Uzmanazar | kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Trendyol Büyümeye Devam Ediyor Online Alışveriş Sitesi Yabancı Şirketten 330 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Uzman Yazar

Yönetici
Administrator
Katılım
23 Nisan 2020
Mesajlar
103
Tepki Puanı
95
Puanı
13
Yaş
46
Konum
Turkey
Web
uzmanyazar.net
Eğitim
Lise
İlgi Alanı
Java
Cinsiyet
Takım
lIr3ry
Medeni
DisPVx
Trendyol Büyümeye Devam Ediyor Online Alışveriş Sitesi Yabancı Şirketten 330 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Pandeminin herkesi kırıp geçirdiği son dönemde, e-ticaret hızlı yükselişini sürdürüyor. Özellikle COVID-19 pandemisinden etkilenen firmalar için Trendyol gerçekten can suyu oldu.

Mevcut ortağı Alibaba’dan sermaye arttırımı için 330 milyon dolar yatırım alan Trendyol’un şirket değerlemesi 11 milyar dolara çıktı. Reklam yatırımları sayesinde küçük esnafa adeta can suyu olan Trendyol, Türkiye’de e-ticaretin büyümesine de katkı sağlıyor.
Alibaba’nın Trendyol’dan %3 daha hisse alması sayesinde firmada Nisan 2020’de 3.75 milyar dolar değerleme sahibiyken, bugün 11 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip. Türkiye’nin en değerli şirketleri arasına giriş yapan Trendyol, geleceğin en büyük perakende pazarı olarak gösteriliyor. İlk çıktığı günlerde sadece “küçük bir girişim” olarak gösterilen firmanın bugün değeri gerçekten inanılmaz.

En büyük hissedar Alibaba​


Alibaba.com yaptığı yeni yatırımla beraber mevcut hisselerini %86.5’e yükseltti. Demet Suzan Mutlu Üçok %6.96, Evren Üçok %5.55, Begüm Tekin 0.78, Zeki Güçlü Kaya %0.21 hisseye sahip. Böyle bir açıdan baktığınızda Alibaba.com şu anda Trendyol’un en büyük ve güçlü hissedarı olarak karşımıza çıkıyor. Trendyol.com halka arz edilir mi bilinmez ancak Alibaba.com’un yakında tüm hisseleri almak isteyeceği kesin.
Trendyol’un yemek sektörüne de adım atmasıyla beraber perakende pazarındaki payını büyütmek istediği kesin. Özellikle şu anda firmanın yeni bir yatırımcı turuna çıktığı biliniyor. Bu da firmanın daha fazla büyüyeceği ve hissedarlar arasında yeni bir dağılım yapılabileceğini gösteriyor. Şu anda Türkiye’nin en büyük perakende pazarını elinde tutan Trendyol gelecekte hangi noktaya doğru evrim geçirecek gerçekten merak ediyoruz.
Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.
 
Uzman Yazar Reklam Alani

Skype

Uzman Yazar Destek

StarTR

İnteraktif Siteler

Uzman Yazar

Resmi İnstagram Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Youtube Kanalı

Uzman Yazar

Resmi Facebook Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Twitter Sayfası

Google

Uzman Yazar Archive

Uzman Yazar

WhatsApp Destek Hattı