Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

UzmanYazar Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 📨

Uzmanazar | kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Haberler Sokağa Çıkma Yasağından Muaf Çalışanlar e-Başvuru Üzerinden Belge Almak Zorundalar Cezası Var

Uzman Yazar

Yönetici
Administrator
Katılım
7 Mart 2021
Mesajlar
103
Tepki Puanı
95
Puanı
13
Yaş
45
Konum
Turkey
Web
uzmanyazar.net
Eğitim
Lise
İlgi Alanı
Java
Cinsiyet
Takım
lIr3ry
Medeni
DisPVx
29 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’ta bitecek olan tam kapanma sürecinde çalışanların izin alma süreçleriyle ilgili yeni bir bildiri geldi. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre taşıması zorunlu tutulacak görev izin belgeleri, e-Başvuru sistemi üzerinden alınabilecek. Cenaze sahiplerinin ise artık ölüm belgesi alması gerekmeyecek.

17 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan sokağa çıkma yasağına saatler kala İçişleri Bakanlığı’ndan yeni bir bildiri geldi. Tam kapanma sürecinde yasaktan muaf tutulacak vatandaşları yakından ilgilendiren genelgede cenaze izinlerine de değinildi.
İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği ‘Görev Belgesi Düzenleme’ konulu genelgeye göre sokağa çıkma yasağından muaf işyerlerinde çalışanlar, İçişleri Bakanlığı e-Başvuru sisteminden izin belgesini alabilecek. Alınan belgelerin çalışanlarca taşınması zorunlu olacak.

Görev belgesi, e-başvuruyla alınabilecek​


Sokağa Çıkma Yasağından Muaf Çalışanlar e-Başvuru Üzerinden Belge Almak Zorundalar Cezası Var

Bu gece başlayacak olan tam kapanma sürecinde daha önce de olduğu gibi birçok gerekli iş yeri aktif olacak. Bu işyerlerinde çalışan personelin, yanında ‘görev izni’ belgesini taşıması zorunlu olacak. Belge, İçişleri Bakanlığı sisteminden kolayca alınabilecek. Görev izin belgesi, çalışanın kimlik bilgilerini, hangi amaçla sokağa çıkması gerektiğini, çalışma saatlerini, ikamet ettiği yeri ve varsa kullandığı aracın plakasına kadar birçok bilgiyi içerecek. Bu belge, işyeri yetkilisine imzalatılarak geçerli hale gelecek.

Sistemde yaşanan yoğunluklar ve erişim hataları nedeniyle çalışanların belge alamaması durumunda devreye geçici bir belge girecek. Ek-1’de örneği sunulan görev belgesi formu manuel olarak doldurulup işyeri yetkilisine imzalatılabilecek. Bu belge, sadece bir kez kullanılabilecek ve yalnızca üç gün geçerli olacak.

Cenazelerde ‘ölüm belgesi’ zorunlu olmayacak​


Olası bir cenaze durumunda vatandaşların bir yakınının öldüğünü kanıtlayan bir belge alması gerekmeyecek. Ölüm ve yakınlık bilgisinin doğruluğu, bakanlıklar arası sistem üzerinden teyit edilecek. İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı verileri kaynak alınarak durumu doğrulanan vatandaşların alacağı ‘Cenaze İzin Hizmeti’, seyahat izninden ayrı tutularak doğrudan erişilebilir hale gelecek. Böylece cenaze sahibi vatandaşların mağdur olmalarının önüne geçilmiş olacak.
 

Konuyu Okuyan Kullanıcılar

Uzman Yazar Reklam Alani

Skype

Uzman Yazar Destek

StarTR

İnteraktif Siteler

Uzman Yazar

Resmi İnstagram Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Youtube Kanalı

Uzman Yazar

Resmi Facebook Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Twitter Sayfası

Google

Uzman Yazar Archive

Uzman Yazar

WhatsApp Destek Hattı