Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

UzmanYazar Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 📨

Uzmanazar | kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Rusya'da Üniversite Eğitimi

zeynepsahinturk

Seo Uzmanı
Katılım
10 Mayıs 2021
Mesajlar
122
Tepki Puanı
20
Puanı
18
Yaş
31
Konum
Bilecik
Eğitim
Lisans
İlgi Alanı
Tasarım, Moda
Cinsiyet
Medeni
wcPQ7a
Site Adı: Rusya'da Üniversite Eğitimi

Site Adresi :

Site İçeriği & Amacı :

Rusya’da üniversite eğitimi sandığınız kadar zor değil. Rusya Federasyonu, dünya üzerindeki ekonomik, askeri ve siyasi olaylara yön verebilen sayılı güçlü ülkeler arasındadır. Aynı zamanda daimî BM üyesidir. Tüm bu etmenler Rusya’nın eğitim kalitesine yansıyan olgulardır. Hızlı büyüyen ekonomik yatırımları ile sürekli dünya sektörüne yeni yatırımcılar kazandıran Rusya, refah seviyesi yüksek ülkeler arasında ve bunu yüksek kaliteli eğitim yatırımlarına borçludur. Dünyanın döviz ve altın rezervi bakımından en güçlü üçüncü ülkesi olan Rusya’da eğitim yaparak kendinizi edebiyat üniversitesi, siyasal, bilimsel, mesleki ve kültürel açıdan zenginleştirirken kaliteli bir eğitim temelini oluşturabilirsiniz. Rusya’da üniversite okumak siyasi bilimler fakültesi, işletme fakültesi, tıp ve mühendislik fakülteleri başta olmak üzere dünyanın her yerinde geçerli denklik derecesi ile ülkemizde ve dünyada var olan tüm lisans ve lisansüstü bölümlerini okuyabilmeniz anlamına gelir. Rusya her sene Gayri Safi Milli Hasılası’nın rekor seviyedeki yüzde dörtlük oranını eğitime yatırmakta ve bu rakam dünyanın en büyük pay hacmi eğitim sıralamasında Rusya’yı zirveye taşımaktadır. Bu da Rusya Federasyonu’nda eğitim gören yerli ve yabancı fark etmeksizin tüm öğrencilerin kaliteli bir alt yapı ile eğitim alması anlamını taşır. Ayrıca Rusya’da sınavsız üniversite imkânı vardır.

Dünyanın yüzde on ikisini kaplayan ve en büyük ülke olma unvanını taşıyan Rusya, Rusça ile Doğu Avrupa’nın en çok konuşulan dilidir. Sovyetler Birliğinin ardından tüm bilgi, birikimini dünyanın bilim ve teknoloji alanına paylaşan Rusya dünyadaki birçok keşfin yanı sıra uzay bilimlerinde araştırmalara en çok katkı sağlamış iki ülkeden biridir. Bu yüzden özellikle uzay teknolojileri ve uzay teknolojileri bölümünde dünyanın ilk sırasında yer almaktadır. Rusya’da toplam 7 milyon öğrenci yer alırken bu öğrencilerin Rusya himayesinde bulunan eyaletler haricinde yüzde beşten fazladır. Nüfusunun yüzde 99,6’sının okur yazar olduğu ülke bu alanda dünyanın ilk sırasındadır. Birçok Nobel ödüllü araştırmacı, yazar, edebiyatçı ve sanatçı yetiştirmiş ülke tüm bu göz dolduran başarılarını eğitim kalitesine borçludur. Rusya’da üniversite fiyatları tüm diğer ülkelerden daha ekonomik avantajlara sahiptir. Sizde bilgi için adresine gelebilirsiniz.
 

CoshMosH

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Mart 2021
Mesajlar
16
Tepki Puanı
15
Puanı
3
Yaş
32
Konum
istanbul
Eğitim
Açıktan başkan
İlgi Alanı
Genel sprictler
Cinsiyet
rusyayı tavsiye ederim.. okulları güzeldir :D
 

Konuyu Okuyan Kullanıcılar

Benzer konular

Uzman Yazar Reklam Alani

Skype

Uzman Yazar Destek

StarTR

İnteraktif Siteler

Uzman Yazar

Resmi İnstagram Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Youtube Kanalı

Uzman Yazar

Resmi Facebook Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Twitter Sayfası

Google

Uzman Yazar Archive

Uzman Yazar

WhatsApp Destek Hattı