Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

UzmanYazar Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 📨

Uzmanazar | kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Hyundai Prototipini 6 Yıl Önce Gösterdiği Santa Cruz'u Tanıtacağı Tarihi Açıkladı


Uzman Yazar

Yönetici
Administrator
Katılım
7 Mart 2021
Mesajlar
103
Tepki Puanı
95
Puanı
13
Yaş
45
Konum
Turkey
Web
uzmanyazar.net
Eğitim
Lise
İlgi Alanı
Java
Cinsiyet
Takım
lIr3ry
Medeni
DisPVx
Güney Kore merkezli otomotiv devi Hyundai, Kuzey Amerika pazarı için bundan 6 yıl önce küçük bir pick-up modeli geliştirmişti. 2015 yılında konsept olarak gösterilen bu model, aradan geçen 6 yıla rağmen gerçeğe dönmemişti. Fakat şirket, geçtiğimiz gün sürpriz bir açıklama yaptı ve Hyundai Santa Cruz'un 15 Nisan'da tanıtılacağını açıkladı.
Güney Koreli otomotiv şirketi Hyundai, ilk etapta ABD pazarına özel olacak Santa Cruz modelini ne zaman tanıtacağını açıkladı. Şirket, yeni model için birkaç görsel de paylaştı. Model, Hyundai'nin SUV modeli Tucson'la pek çok yönden benzerlik taşıyor.
Ne tam bir SUV ne de tam bir pick-up olan Hyundai Santa Cruz, bu iki türü oldukça iyi bir şekilde bir araya getirmeyi başardı. Şirket, 15 Nisan'daki tanıtım öncesinde paylaştığı görsellerle yeni modelinin bu başarısını da ortaya koydu. Gelin, Hyundai'nin yeni modeliyle sürücülere neler sunacağına yakından bakalım.

Tucson'ın yeni kardeşi Santa Cruz​
Paylaşılan görsellerden gördüğümüz kadarıyla Hyundai Santa Cruz, şirketin bir diğer modeli olan Tucson'a bazı yönleriyle benziyor. Özellikle aracın ön kısmının Tucson'la neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. Aracın diğer yerlerine geldiğimizde de bu benzerlik büyük oranda korunurken modelin bir pick-up olması elbette işleri değiştiriyor.
Hyundai Santa Cruz'un motor tarafı da kullanıcılarını üzmeyecek gibi duruyor. Şirketten "güçlü ve verimli motor seçenekleri" sözü alan Santa Cruz, tahminlere göre 2,5 litrelik turbo şarjlı I-4 motora sahip olacak. Sonata sedan modelinde bulunan 290 beygirlik bu motor, modelin düşük özellikli versiyonlarında turbo şarj olmadan sunulabilir.
Hyundai'nin ABD'deki Alabama tesisinde üretilecek olan Santa Cruz modeli, ilk olarak yalnızca ABD pazarında satışa sunulacak. Modelin ilerleyen zamanlarda diğer pazarlarda da satışa sunulup sunulmayacağını bekleyerek göreceğiz. Modelin nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı da şu an için bilinmiyor.
 

Konuyu Okuyan Kullanıcılar

Uzman Yazar Reklam Alani

Skype

Uzman Yazar Destek

StarTR

İnteraktif Siteler

Uzman Yazar

Resmi İnstagram Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Youtube Kanalı

Uzman Yazar

Resmi Facebook Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Twitter Sayfası

Google

Uzman Yazar Archive

Uzman Yazar

WhatsApp Destek Hattı