Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

UzmanYazar Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 📨

Uzmanazar | kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Dini Konular Hoşgeldin ey Şehr~i Ramazan

Monarch

Yönetici
System Admin
Katılım
20 Nisan 2020
Mesajlar
87
Tepki Puanı
95
Puanı
2
Konum
Turkey
Web
www.startr.org
Eğitim
Üniversite
İlgi Alanı
Java


On bir aylık bir aranın ardından Ramazan ayına yeniden kavuştuk. Bu süre boyunca kalbimizde oluşan kiri, pası temizlemek ve dünya telaşının ruhumuzda açtığı yaraları iyileştirmek için Ramazan ayı hepimiz için büyük bir fırsat.

Bu Ramazan biraz buruk geçecek. Korona virüsünün yayılmaması için alınan tedbirler kapsamında bu Ramazan evlerimizde kalacağız. Birlikte kıldığımız teravihlerden, beraber yaptığımız sahur ve iftarlardan mahrum olacağız.


Sosyal birlikteliğin en aza ineceği bu Ramazan ayında daha çok kendimize ve ailemize vakit ayırabiliriz. Kur’an-ı Kerim'i yeniden gündemimize alarak ailemizle her gün bir cüz okuyabiliriz. Ailemizle birlikte ibadet edebilir, namazlarımızı evde cemaatle kılabiliriz. Ramazan ayı boyunca Türkçe mealiyle birlikte hatim gerçekleştirmek kalbimizdeki imanı tazeleyerek zihin dünyamızı yeniden ihya edecektir.


Hepimizin malumudur ki Ramazan ayı kutlu bir iklimle hayatımıza girmekte ve hızla geçip gitmektedir. Ondan nasiplenmek için ona gereği gibi sahip çıkmalı ve onun getirdiği bereketten her yönüyle istifade etmeliyiz.

Bu Ramazan yüzyüze görüşme imkanımız olamayacağı için uzun süredir görüşemediğimiz akraba ve dostlarımızın listesini çıkaralım. Şehir veya ülke dışında yaşayanlarla en azından telefonla irtibata geçip hal ve hatırlarını soralım, Ramazan aylarını tebrik edelim.

İnşallah bu Ramazan tuttuğumuz oruçlarla, kıldığımız namazlarla, okuduğumuz mukabelelerle, yaptığımız infaklarla ve telefonla olsa da gerçekleştirdiğimiz sıla-i rahimlerle ruhlarımızı yeniden diriltecek dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşacağız.

İnsanlığın ve ülkemizin zor bir dönemden geçtiği bu günlerde Rabbimizden şafi ismiyle tecelli ederek virüse karşı biz kulları eliyle şifalar halk etmesini niyaz ediyoruz.


Tuttuğumuz Oruçlar ve Yaptığımız İbadetler Makbul Olsun.
Tüm İslam Alemin Ramazan Ayı Mübarek Olsun..

UzmanYazar.Net - Yönetim
 
Uzman Yazar Reklam Alani

Skype

Uzman Yazar Destek

StarTR

İnteraktif Siteler

Uzman Yazar

Resmi İnstagram Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Youtube Kanalı

Uzman Yazar

Resmi Facebook Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Twitter Sayfası

Google

Uzman Yazar Archive

Uzman Yazar

WhatsApp Destek Hattı