Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

UzmanYazar Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 📨

Uzmanazar | kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Sosyal Medya Facebook Hacklendi mi? Facebook'ta Siber Saldırı İddiası Gündemde!

Monarch

Yönetici
System Admin
Katılım
20 Nisan 2020
Mesajlar
87
Tepki Puanı
95
Puanı
2
Konum
Turkey
Web
www.startr.org
Eğitim
Üniversite
İlgi Alanı
Java


Facebook Hacklendi mi? sorusu, sosyal paylaşım platformunda siber olayın ardından gündeme geldi. Dev paylaşım paltformu Facebook'un 533 milyon kullanıcısının bilgileri bir hacker platformunda çevrimiçi yayımlandığı duyuruldu. Facebook kullanıcı bilgileri arasında telefon numaralari konum bilgileri doğum tarihlerin yer aldığı aktarıldı. Facebook'a siber saldırı iddiası ve bilgisayar korsanları tarafından hacklendiğinin öne sürülmesi ile gözler şirketin yapacağı açıklamaya çevrildi işte konuyla ilgili ayrıntılar..

Facebook'ta siber saldırı iddiası ve bir hacker platformunda 106 ülkeden 533 milyon Facebook kullanıcısının kişisel bilgilerinin paylaşıldığı açıklandı. Türkiye'de milyonlarca müşterisi bulunan Facebook henüz konuya ilişkin bir açıklamada bulunmadı. 533 milyon kişi arasında 20 milyon kişinin Türkiye'den olduğu bildirildi.

FACEBOOK HACKLENDİ Mİ?
Business Insider internet sitesinin haberinde, bir hacker platformunda 106 ülkeden 533 milyon Facebook kullanıcısının telefon numaraları ve kişisel verilerinin çevrim içi olarak ücretsiz paylaşıldığı belirtildi.

Yayımlanan kişisel bilgilerin 32 milyondan fazlasının ABD’den, 11 milyonunun Birleşik Krallık’tan, 6 milyonunun Hindistan’dan olduğu ifade edilen haberde, söz konusu bilgiler arasında telefon numaraları, konum bilgileri, doğum tarihleri, e- posta bilgilerinin bulunduğu aktarıldı.

Güvenlik uzmanları, verilerin bilgisayar korsanları tarafından dolandırıcılık için kullanılabileceği konusunda uyardı.
533 milyon kişi arasında 19,638,821 milyon kişinin ise Türkiye'den olduğu görülüyor.

İlk olarak 14 Ocak 2021'de güvenlik araştırmacıs Alon Gal tarafından 533 milyon Facebook kullanıcısının telefon numaralarının ve kişisel bilgilerinin bir hacker forumunda ücretsiz olarak paylaşıldığı açıklanmıştı. Gal, sızdırılan verileri hacker forumundaki bir kullanıcı, bir fiyat karşılığında 500 milyonu aşkın Facebook kullanıcısına ait telefon numaraları sağlayabilecek otomatik bir botun reklamını yaptığında keşfetti.
 

Monarch

Yönetici
System Admin
Katılım
20 Nisan 2020
Mesajlar
87
Tepki Puanı
95
Puanı
2
Konum
Turkey
Web
www.startr.org
Eğitim
Üniversite
İlgi Alanı
Java
Bence bu işte başka bir iş var, tamam hacklenmeyecek site yoktur. Bunların amacı bilgi satmak sonrada hacklendik süsü vermek. belkide gerçekten hacklendiler ne kadar doğru ne kadar yanlış oda bilinmez, Yada başka bir hesaplaşma var oda bilinmez, ancak haber ajansların manşetlerine göre hacklendi'mi ? diyor yani direk hacklendi demiyor hacklendi'mi ? Kafalardaki soru işareti hacklendimi ? yoksa kullanıcı bilgileri satıldımı ?

Benim bildiğim, facebook kullanıcı bilgilerini uluslararası şirketlere satıyor olması. ve hiçbir güç bunlara birşey yapamıyor Mark Zuckerberg senatoya çağrıldığında uluslararası şirketlere sattığını resmen kabul ediyor ve özür diliyor :) ve Facebook halen ayakta, Mark Zuckerberg dışarda :) Şimdi sana soruyorum @Uzman Yazar facebook hacklendi'mi ? yoksa kullanıcı bilgilerini satıyormu ?

Ve Bunlar, yıllar öncede borsa işine girdiler milyar dolar paraları topladılar sonrada borsa iflas etti süsü gösterip 24 saat geçtikten sonra tekrar ayaklanıp borsa işine girdiler milyonlarca kullanıcının parası telef oldu :)
 
Uzman Yazar Reklam Alani

Skype

Uzman Yazar Destek

StarTR

İnteraktif Siteler

Uzman Yazar

Resmi İnstagram Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Youtube Kanalı

Uzman Yazar

Resmi Facebook Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Twitter Sayfası

Google

Uzman Yazar Archive

Uzman Yazar

WhatsApp Destek Hattı