Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

UzmanYazar Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 📨

Uzmanazar | kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Android Android Kullanıcıları Artık Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Otomatik Kaydedecek


Uzman Yazar

Yönetici
Administrator
Katılım
7 Mart 2021
Mesajlar
103
Tepki Puanı
95
Puanı
13
Yaş
45
Konum
Turkey
Web
uzmanyazar.net
Eğitim
Lise
İlgi Alanı
Java
Cinsiyet
Takım
lIr3ry
Medeni
DisPVx
Android Kullanıcıları Artık Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Otomatik Kaydedecek

Google, Android kullanıcılarının bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları otomatik olarak kaydetmesini sağlayacak yeni bir özellik test ediyor. Özellik sayesinde kullanıcılar belirledikleri bazı numaralardan gelen çağrılarla birlikte bilinmeyen numaralardan gelen tüm çağrıları otomatik olarak kaydedebilecek.

Bilinmeyen telefon numaralarından ya da sık sık arayıp rahatsız eden, üstüne bir de dolandırmaya çalışan numaralardan gelen çağrılar her zaman can sıkıcı bir durum. Üstelik can sıkıcı olmasının yanında, pek çok dolandırıcılık ya da suç vakasında da telefon görüşmelerinin büyük bir payı olabiliyor.
Google, bu tür durumlar karşısında arama kaydı almak isteyen kullanıcılar için yeni bir özellik test ediyor. Bu özellik ile kullanıcılar belirledikleri numaralardan ya da bilinmeyen numaralardan gelen aramaları her zaman otomatik olarak kaydedebilecek.

Özellik tüm numaralar için de aktif edilebilecek​


Android Arama Kaydı

Tabii ki bu türden bir özellik kullanılırken, arama kaydı almanın ve alınan kayıtları kullanmanın ne gibi yasalar çerçevesinde korunduğuna, yasak olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Ülkemizde bu durum, yani karşı tarafın izni olmadan ses kaydı almak doğrudan suç teşkil ediyor. Türk Ceza Kanunu’nun 12. maddesine göre, “Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu gizlilik ihlali haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, verilecek ceza bir kat artırılır.”

Google, sunduğu bu özelliğin aktif edildiği durumlar için kullanıcıyı "birçok yargı alanında bu tür bir kayıt için her iki tarafın da onayının gerektirdiği" ve "görüşmeleri kaydetmeyle ilgili yasalara uymanın kullanıcıların sorumluluğunda olduğu" konusunda uyarıyor
Özellikten faydalanmak için Android cihazınızda çağrı uygulamasında 'Ayarlar' menüsünden 'Arama Kaydı' sekmesine girmeniz ve burada 'Aramaları Otomatik Kaydet' seçeneğini aktif etmeniz yeterli. Sonrasında seçtiğiniz numaraları, tüm numaraları ya da yalnızca bilinmeyen numaraları seçerek özelliği aktif edebilirsiniz.
 

Konuyu Okuyan Kullanıcılar

Uzman Yazar Reklam Alani

Skype

Uzman Yazar Destek

StarTR

İnteraktif Siteler

Uzman Yazar

Resmi İnstagram Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Youtube Kanalı

Uzman Yazar

Resmi Facebook Sayfası

Uzman Yazar

Resmi Twitter Sayfası

Google

Uzman Yazar Archive

Uzman Yazar

WhatsApp Destek Hattı